Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
HIRSIZLIKLA MÜCADELEYE DEVAM
 
Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından İlimiz merkezinde yaşanan hırsızlık olayları ile ilgili yapılan çalışmalar neticesinde;
 
·    13/03/2019 günü ilimiz İlhanlı Mahallesi 101. Sokak üzerinde ekiplerimizin devriye görevini ifa ettikleri esnada durumlarından şüphelenilen 38 NN…plakalı araç durdurulmuş, araç içerisinde bulunan şahısların GBT ve kimlik kontrolü yapıldığı esnada haber merkezimizin aynı bölgeden ikametten hırsızlık olayının olduğunu bildirmesi üzerine ekiplerimizce bahse konu ikamet kontrol edilmiş, ikametten çalınan malzemelerin ekibimizce durumlarından şüphelenilerek durdurulan araç ve şahıslar üzerinde yapılan kontrollerde araç içerisinde olduğu anlaşılmış, Kayseri ilinden ilimize gelen S.K. G.U., D.A.,  N.G. ve SSÇ. F.Ç. isimli şahıslar ikametten çalınan 800 TL nakit para, 350 TL bozuk para, 6 Adet oyuncak araba, 4 adet beyaz ve pembe renkli ip örgü banyo lifi gibi suç eşyaları ile birlikte yakalanmıştır. Şüpheli şahısların kullandıkları araç içerisinde yapılan aramada hırsızlık amacıyla gittikleri ikametlerin kapılarını açmak için kullanıldığı anlaşılan 1 Adet Levye ve 2 Adet tornavida elde edilmiştir. Ayrıca,  05/03/2019 tarihinde meydana gelen İkametten Hırsızlık, Konut Dokunulmazlığının İhlali Ve Mala Zarar Verme suçu ile ilgili olarak görevlilerimizce yapılan araştırmalar neticesinde olayı gerçekleştiren şahıslarında 13/03/2019 günü ikametten hırsızlık suçu nedeni ile yakalanan şüpheli S.K., G.U., D.A.,  N.G. ve SSÇ. F.Ç. isimli şahısların oldukları tespit edilmiş olup alınan talimat gereği (5) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.
 
·    08/03/2019 günü ilimizde meydana gelen İş Yerinden Hırsızlık olayı ile ilgili olarak yapılan çalışmalar neticesinde olayı gerçekleştiren şüpheli şahsın E.Y. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş ve şüpheli şahıs 13/03/2019 günü ekiplerimizce yakalanmıştır. İş yerinden çalınan müşteki beyanına göre 50 kutu A4 kağıdı ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda ise 18 kutu A4 kağıdı şüpheli şahsın satmış olduğu iş yerlerinden elde edilmiş olup şüpheli E.Y. isimli şahıs alınan talimat gereği gözaltına alınmıştır.
 
Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak ve korumak amacıyla çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma- Yardımlaşma Derneği
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • KGYS